רוצים לדעת איך לשלוט בהתמכרות למסכים ובהרגלי הצפייה של הילדים שלכם, קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה בדרך הטובה ביותר.

אם בעבר התמכרות למסכים הייתה רק לטלווזיה, היום יש לנו לא מעט מסכים סביבנו, והמשך שהצמוד אלינו במשך כל היום הוא לא אחר מאשר המסך של הטלפון הנייד.

בזכות הגישה המהירה לצפייה בסרטים וגם סדרות דרך האינטרנט והזמינות של תכנים רבים, שחלק מהם גם לא הולמים כלל, בטח לא הולמים בכדי שילדים יצפו בהם.

כל דרכי הגישה האלו למסכים, הופכים את הדרך לשלוט בהרגלי הצפייה של ילדים ליותר מורכבת, אתם נאלצים להתמודד עם מערכה שכוללת כוח ועוצמה ומדובר על משימה לא פשוטה.

רגע אחד אחד לפני שאתם רצים לבצע הדרכת הורים רק בשביל לשנות את הרגלי הצפייה של ילדכם, קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם הבעיה.

איך לשלוט בהתמכרות למסכים

איך לשלוט בהתמכרות למסכים – אלו השלבים

שבו עם הילדים

במקום לתת לילד לבהות במסכים כל הזמן, שבו איתו, נכון שבהתחלה הוא עלול לסרב לכם ולא לרות להגיע, כי המסך יכול להיות יותר מעניין.

במקום לתת לילד זמן פנוי ומשעמם שבו הוא רק יחפש תעסוקה וימצא מהר מאוד את המסך, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לשבת עם הילד.

נסו למצוא כל מיני תעסוקות שונות, כמו למשל משחק חברתי מעניין, כזה שיגרום לילד להיות איתכם ולא עם המסך.

תתחילו לעשות ספורט

אבל לא לבד, בשעות הערב אלו עיקר השעות בהם הילדים מתיישבים מול המסכים שלהם, קחו אותם ביחד איתכם להליכה קצרה בגינה.

פעילות ספורטיבית היא תמיד דבר טוב, לא תמצאו מישהו שיאמר לכם שפעילות ספורטיבית היא משהו מזיק.

אפילו סתם טיול קצר במרכז המסחרי אם מזג האוויר מאפשר זאת ואפשר ללכת לאכול גלידה.

קובעים חוקים

אפשר להתחיל לקבוע חוקים קטנים כמו : בשולחן ארוחת הערב אין ניידים, כולם עוזבים את הניידים שלהם ברגע שמתיישבת לאכול ארוחת ערב, זאת כבר התחלה ויציא מהמסך הממכר ביותר.

מציבים גבולות ברורים

הצבת גבולות לא רק לגבי צפייה מבסכים, אלא בכל דבר אחר הם דבר חשוב מאוד לחינוך ילדים, חינוך ילדים מתחיל בגבולות ברורים, הילד צריך לדעת מה מותר ומה אסור ואם מותר אז כמה ואיך.

כחלק מהצבת הגבולות, אפשר גם לקבוע מה מותר ומה אסור לראות, מתי מותר ומתי אסור.

מה קורה אם גם ההורים מכורים ?

אם גם ההורים מכורים כאן תהיה להציב גבולות לילד, הרי המסך יהיה פעיל מולו והדרך לשבת מולו היא קצרה מאוד.

במקרה בו קיימת התמכרות גם של ההורים צריכים לטפל בבעיה במקביל, לכם כהורים יהיה יותר קל להתמודד עם ההתמכרות (תלוי עד כמה היא חמורה) כי הרי ההורים שביננו לא מיד נולדו לתוך כמות המסכים שקיימת היום, ומבינים שאפר להעביר ילדות שלמה גם בלי להיות מול המסך כל היום.